Slid Art Posadzki przemysłowe w domach i mieszkaniach

Posadzki Przemysłowe w domach i mieszkaniach

     Wciąż szukamy nowych rozwiązań w wykańczaniu naszych domów i mieszkań. W ostatnich latach bardzo popularnym rozwiązaniem stało się wykańczanie wnętrz w tzw. „surowym stylu” lub wręcz stylu przemysłowym. Jednym z popularnych elementów w naszych domach wykonywanych w stylu przemysłowym są posadzki i ściany. Inwestorzy mają przesyt materiałów ogólnie dostępnych typu panele, deski, płytki. Dlaczego? Ponieważ one są wszędzie.

     Osoby bardziej wymagające przeszukują Internet wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu nowych rozwiązań między innymi na posadzki. Czy jest to brak gustu i estetyki że chcemy posadzki przemysłowe w naszych mieszkaniach?. Nie. Wręcz odwrotnie. Jest to próba kształtowania niebanalnej przestrzeni wygodnej w użytkowaniu. Stąd też pojawiło się upodobanie i przychylność do posadzki przemysłowej w naszych wnętrzach, oraz wzrastająca popularność posadzek przemysłowych w domowych zaciszach.

SLID ART to cienkowarstwowe, eleganckie mineralne posadzki dekoracyjne

Posadzki cienkowarstwowe jako przemysłowa posadzka w domu

Ale jest jeden problem. A mianowicie posadzki przemysłowe są trudne do wykonania w pomieszczeniach typu dom jednorodzinny czy mieszkanie. Powodem jest technologia wykonania, gdyż posadzki przemysłowe wykonywane są jako posadzki betonowe z betonu min. B 25 produkowanego przez Betoniarnie, które są następnie zacierane z posypką mineralną. Pierwszą trudnością jest dostarczenie betonu w miejsce wbudowania, gdyż najczęściej są to domy jednorodzinne lub wręcz mieszkania w blokach i w takich przypadkach podanie betonu najczęściej powinno się odbyć za pośrednictwem pompy do betonu.

Ale jest i drugi chyba większy problem w wykonaniu posadzki przemysłowej w w.w obiektach. Problemem tym jest zacieranie posadzki. Aby wykonać posadzkę przemysłową należy ja zacierać zacieraczkami mechanicznymi spalinowymi i tutaj pojawia się szereg przeszkód:

  • spaliny pochodzące z zacieraczek spalinowych
  • zbyt mała powierzchnia pomieszczeń – najmniejsza zacieraczka posiada średnicę 60cm.
  • hałas który może bardzo przeszkadzać mieszkańcom
  • transport zacieraczek w miejsce wykonania posadzki przemysłowej

Wyżej wymienione trudności powodują, że wykonanie posadzki przemysłowej w pomieszczeniach mieszkalnych staje się wręcz nie wykonalne.

Ale czy to sprawia, że nie ma innych rozwiązań ?

Oczywiście, że nie.

Pojawią się wiele rozwiązań wiodących producentów materiałów i chemii budowlanej aby takie właśnie utrudnienia i przeszkody eliminować. Taką Firmą jest pewnie znana wszystkim Firma Cemex Polska. Opracowali oni cienkowarstwowy system posadzki przemysłowej na powierzchnie mieszkalne pod nazwą SLID ART

Slid Art Oszczędność energii na ogrzewania podłogowe

Slid Art to nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz

Posadzki Dekoracyjne SLID ART

Posadzki przemysłowe  SLID ARTto posadzki, które są wykonywane na podłożach betonowych, cementowych, jastrychach a także wyllewkach anhydrytowych. To system wielowarstwowy, nie wymagający zacierania powierzchni a jedynie szlifowania na pewnym etapie wykonawczym. Aby uzyskać posadzkę w pełni satysfakcjonującą należy wykonać pełny system o grubości 2-4mm.

Więcej informacji o systemie posadzki Slid Art znajdziecie Państwo na naszej niniejszej stronie

w zakładce posadzki dekoracyjne Slid Art